Epilasyon

Title:

Description:

Epilasyon

Vücudumuzda çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik yolu lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon amacıyla çok çeşitli lazer cihazları kullanılmaktadır. Nd-YAG lazer epilasyon tedavisi, özellikle çok ince olmayan , koyu renkli kılların yok edilmesinde oldukça başarılı olan bir yöntemdir.

Bu sistem ile seanslara düzenli olarak gelindiği takdirde kıllardan tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır. Oldukça güçlü ışınlara sahip olan Nd-YAG lazer tedavisi yazın uygulanmamaktadır. Ancak çok açık tenli kişilerde, güneş görmeyen bölgelere yazın da epilasyon yapılabilir. Aksi takdirde, epilasyon sonrası güneşe çıkılırsa, istenmeyen koyu renkli lekeler oluşabilir. Bu nedenle epilasyon sıklıkla bahar ayları ve kışın uygulanan bir tedavi yöntemidir. Nd-YAG lazer epilasyonun avantajlarından biri, özellikle yüzdeki tüylerin tedavisini yaparken, aynı anda ciltte de yenilenme yapabiliyor olmasıdır. Güvenli, sağlıklı ve doğru uygulanan tedavi ile istenmeyen tüylerimizden bir ömür boyu kurtulmamız mümkün olmaktadır.


Category
Tedaviler

© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.