Göz Çevresi Bakımı

Title:

Description:

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi yüzümüzün en hassas bölgelerinden biridir. Göz çevresindeki deri çok ince olduğundan yaşlanma belirtileri bu bölgede çok erken ortaya çıkabilir. Göz çevresindeki kırışıklıklar öncelikle mimik yaparken şiddetlenirken, zaman içerisinde gülme gibi mimik yapmadan da gözüken çizgiler ortaya çıkabilir. Bu evreye gelmeden tedavi yapılması çok önemlidir. Mimiksizken dahi olan çizgilerde tedavi şeklini biraz daha yoğunlaştırmak gerekebilir.

Ben göz çevresine çok önem veriyorum. Göz çevresinin kesinlikle ihmal edilmemesi gereken ve özel itina gösterilmesi gereken bir alan olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple sizinle göz çevresi için detaylı bir tedavi yaklaşımı paylaşmak istedim.

Göz Çevresi Tedavi Protokolleri

Botoks uygulaması: Göz çevresinde ilk planda düşünülebilecek en iyi tedavi şekli botoks uygulamasıdır. Çünkü göz çevresindeki kırışıklıklar mimikler ile ortaya çıkar. Botoks enjeksiyonu ile mimik kasları bloke olur ve bu sayede kırışıklıkların oluşmasının önüne geçilir. Bu tedavi mevcut kırışıklıkların yok olmasını sağlar, ilerleyen dönemlerde kırışıklıkların derinleşmesini önler, göz kapağında düşüklük varsa biraz kaldırabilir ve kaşlara şekil verilmesine yardımcı olur. Botoks tedavisi göz çevresi tedavisinde çok etkilidir.Saten yüz germe tedavisi: Saten yüz germe tedavisi göz çevresi uygulamaları ile özel ödül almış bir tedavi şeklidir. Haftada 1 dört seans yapılan tedavi ile göz çevresindeki kırışıklıklar açılır, göz kapağındaki sarkma tedavi edilir, kaşlardaki düşüklük tedavi edilir ve göz altı torbalanması tedavi edilir. Özellikle iğneli yöntemlerden çekinen, botoks istemeyen hastalarda ilk seçenek tedavi olabilirken, botoks tedavisi ile kombine olarak da uygulanabilir.

Göz çevresi peelingi: Göz çevresi için özel olarak üretilen meyve asitlerinden oluşan peeling ürünleri ile göz çevresinin bakımı mümkündür. Bu sayede göz çevresi tamamen canlanır ve ince kırışıklıklar tedavi edilebilir. Göz kapağına kadar yapılabilen bir tedavi şekli olduğu için göz kapağında pigmentasyon şikayeti olan kişiler de bu tedaviden faydalanabilir.

Göz çevresi dermaroller tedavisi: Göz çevresine özel çaptaki mikrorollerlar sayesinde göz çevresi cildinde mikrokanallar açılıp özel serumlarla tedavi yapılabilir. Bu sayede göz çevresindeki pigmentayon ve ince kırışıklıklar tedavi edilebilir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması: Işık dolgusu içerisinde hyaluronik asit ile beraber çeşitli antioksidanlar bulunmaktadır. Hyaluronik asit özellikle göz altında çökme olan kişilerde bu çökmeyi tedavi ederken, antioksidanlar sayesinde morluk da tedavi edilebilir.

PRP tedavisi: PRP tedavisi özel olarak göz çevresine uygulanabilir. Bu sayede göz çevresindeki cildin kök hücre tedavisi yapılmış olur. Tek seansla bile göz çevresinde bir canlanma olurken, 4 seans sonrasında tedavi çok daha etkili olur.

Mezoterapi: Göz çevresine özel olarak uygulanabilecek mezoterapi ürünleri sayesinde göz altındaki morluk, göz çevresindeki kırışıklıklar tedavi edilebilir. Bu tedavi tek başına etkili olabilirken, diğer tedavi protokolleri ile de kombine edilebilir.

Göz çevresinin tedavisine başlamadan önce, kişinin tam olarak hangi şikayeti olduğu ile ilgili detaylı bir muayene yapılır. Bu muayene sonucunda çeşitli kombinasyon tedavileri oluşturulabilir.

  1. Kombinasyon: Göz çevresi kırışıklığı yoğunsa: Botoks + Saten Yüz Germe
  2. Kombinasyon: Morluk yoğunsa: Peeling + Dermaroller + Mezoterapi
  3. Kombinasyon: Çökme yoğunsa: Işık dolgusu + PRP
  4. Kombinasyon: Genel bakım amaçlı: Botoks + Saten Yüz germe + Peeling

Kombinasyonlar çok daha çeşitlendirilebilir. Tedavideki amacımız, hastanın şikayetine yönelik olarak protokol düzenlemek olmalıdır.


Category
Tedaviler

© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.