Ameliyatsız Genital Estetik

Title:

Description:

Ameliyatsız Genital Estetik

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Cildimizin en üst tabakasının hemen altında kollajen ve elastin liflerden oluşan bağ dokumuz bulunmaktadır. Bağ dokusunu oluşturan kollajen lifler sarmal bir yapıya sahiptir. Zaman içerisinde yaşlanma süreci, yer çekiminin etkisi, güneş ışınları, genetik yatkınlık, beslenme düzensizliği, düzensiz yaşam, sigara kullanımı ve diğer çevresel faktörlerin etkisi ile kollajen sarmalının arasında bağlar oluşmaya başlar. Bu bağlar ile kollajen doku elastikiyetini kaybeder. Daha uzun ve elastikiyet kaybı olan bağ dokusu, ciltte sarkmalar şeklinde görülür. Cildimizin görünen en üst tabakası bağ dokunun bu hareketine uyum sağlamak amacıyla esner ve kırışıklıklar oluşur.

Cilt, vücudumuzun her parçasında yer alan bir örtü gibidir. Bağ doku gevşemesi yüz bölgemizde kırışıklık ve sarkmalar şeklinde kendini gösterir. Vücutta özellikle kolların arkasında, karında belirgin sarkmalar oluşur. Bacak bölgesinde sarkma ile beraber sellülit oluşumu kolaylaşır. Bağ doku gevşemesi kadınların genital bölgesinde de gevşeme ve sarkma şeklinde kendisini gösterir.

Yüzümüz, kendimizi ifade edebildiğimiz aynamız gibidir. Bu nedenle yüzde oluşan sarkma ve kırışıklıklarda hemen önlem almak amacı ile tedavi seçeneklerini araştırırız. Vücudumuz özellikle yaz aylarına girerken daha önemli hale gelir. Selülit ve sarkmalarımızın deniz kenarında çok göze batmaması amacıyla spor ve tedavilere başlarız. Genital bölgemiz ise vücudumuzun en özel bölgesidir. Genital bölgemiz bu anlamda en ihmal edilen bölge olur. Bu nedenle sarkma ve gevşeme şikayetleri başlasa da ihmal edilebilir.Kadınların dış genital bölgesine vajina adı verilir. Vajinanın en dışında deri kıvrımlarının kalınlaşması ile oluşan labium majus yani dış dudaklar bulunur. Dış dudakların iç kısmında ise, sadece mukozadan oluşan labium minus, yani iç dudaklar bulunur. Zaman içerisinde ve diğer sebeplerin etkisi ile bağ dokusunun gevşemesi ile dış dudaklarda aşağıya doğru sarkmalar oluşur. İç dudaklarda ise gereğinden fazla gevşeme sonucu daha büyümüş bir görüntü ortaya çıkar. Bu görüntü kozmetik açıdan kişiyi rahatsız eder. Ayrıca fonksiyonel olarak da cinsel hayatta aksamalara neden olabilir. Sıklıkla kadınlar bu şikayetlerini dile getirmekten çekinirler. Oysa ki bu şikayet birçok kadında görülebilmektedir.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile dile getirilemeyen şikayetler de araştırılabilir hale gelmiştir. Bu sayede kliniğimize genital bölge şikayeti ile gelen kadın hasta sayısı artmıştır. Bu konuda sikayetlerde gözlemlediğimiz kadarıyla tedavinin Ameliyatsız olması en çok tercih edilen yöntemdir. Genital bölge gevşemesinde son zamanlarda en sık yapmış olduğumuz tedavi Radyofrekans ve ultrason kombinasyonu ameliyatsız olarak yapılan Genital (Vajina ) estetiği uygulamasıdır.

Genital bölge estetiğinde yapılacak tedavinin ağrısız, anestezisiz olması çok önemlidir. Radyofrekans ve ultrasonun bir arada kullanıldığı Protege İntima tedavisi sayesinde ameliyatsız olarak genital bölge estetiği artık çok daha kolay hale gelmiştir. Protege intima cihazı sayesinde ilk defa hiçbir girişim yapılmadan, hiçbir anestezi yapılmadan genital bölge toparlama tedavisi yapılabilmektedir. Radyofrekansın etkisi ile deri altı bağ dokusunda ısınma sağlanır ve kollajen doku arasında oluşmuş bantlarda kırılma sağlanır. Bu sayede kollajen doku tekrar eski sarmal haline geri dönerken, dokuda bir toparlanma olur. Beraberinde kullanılan ultrason dalgaları, sağlamış oldukları ses dalgalarının mekanik etkisi ile bağ dokusunda masaj etkisi yaratırlar. Bu mekanik etki de bağ dokusunun toparlanmasına katkıda bulunur. Bu ikili etkinin kullanıldığı başka bir teknoloji bulunmadığından, Ameliyatsız Genital ( Vajina ) estetiğinde Protege intima ile tedavisi günümüzde bir ilk olma özelliğine sahiptir.

protege-experience-01_200_original

Ameliyatsız Genital Estetik uygulaması öncesinde hiçbir özel hazırlık yapılması gerekmez. Herhangi bir anesteziye gerek yoktur. Hasta hemen işleme alınır. İşlem vajinanın tamamen dışından uygulanır. Smear alınmasına benzer herhangi bir girişim yapılmaz. İşlem ortalama 15-20 dakika kadar sürer. İşlem sırasında hafif bir ısı dışında herhangi bir ağrı hissedilmez. Hasta tedavi sonrasında normal günlük aktivitesine devam eder. İşlem sonrasında vajinada hafif kızarıklık dışında bir görüntü olmaz. Tedavinin etkili olabilmesi için haftada bir dört seans yapılması önerilir. Tedavinin herhangi bir komplikasyonu bulunmamaktadır. Tedavinin çok güvenli olmasından dolayı genital bölgenin ameliyatsız tedavi seçenekleri arasında en tercih edilen tedavi yöntemi günümüzde Protege intimadır.

Protege intima ile Ameliyatsız Genital bölge tedavisi 18 yaşından sonra her yaş grubuna yapılabilir. İşlem sonrasında denize ya da havuza girilmesinde herhangi bir sakınca olmadığından, yaz mevsiminde de uygulanabilir. Tedavinin sağlamış olduğu avantajlardan biri de; bazı kişilerde genital bölgede oluşan koyu renkli görüntünün açılmasını sağlamasıdır. Genital bölgenin hem gevşekliği hem de renginin tedavi olması sayesinde, tedavi sonrasında kozmetik anlamda büyük fark olmaktadır.

Yapılan araştırmalarda, Ameliyatsız Genital Estetik uygulaması yaptığımız Protege intima tedavisi sonrasında kadınların kendilerine olan güvenlerinin arttığı, kozmetik olarak kendilerini çok daha iyi hissettikleri ve cinsel hayatlarında çok daha mutlu oldukları gösterilmiştir. Bu nedenle genital bölge şikayeti olan kadınlar için Protege intima tedavisi altın standart tedaviler arasına girmeye adaydır. Mutlu kadınlar için, doğru tedavinin seçilmesi şarttır.

Daha Fazla bilgi için….

http://www.ameliyatsizvajinaestetigi.com


Category
Tedaviler

© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.