Yeni Nesil Şok Dalga ( X-Wave )Tedavisi

Title:

Description:

Yeni Nesil Şok Dalga ( X-Wave )Tedavisi

Şok dalga ya da X-Wave tedavisi özellikle vücutta şekillendirme yapan, düzensiz dağılmış bölgesel fazlalıkları azaltan, selülit tedavisi yapan ve popo dikleştirme yapan bir tedavi yöntemidir. Bu kadar çok yönlü bir tedavi yöntemi ile hasta memnuniyetini sağlamak da çok daha kolaydır.

Şok dalga Tedavisi nedir?

Şok dalga tedavisinin etki mekanizmasının temelinde basınç ve ses dalgaları yer almaktadır. Bu tedavide kullandığımız başlık içerisinde kurşun bir blok vardır. Bu kurşun blok hastanın şikayetinin düzeyi ve tipine göre ayarlanır. Temelde yaptığı başlık üzerinde basınç sağlamak, bu yolla da mevcut olan yağ hücreleri ile bağ dokusunu düzene sokmaktır. Basınçla beraber ses dalgaları da tedavinin etkili olmasına destek olmaktadır.

Şok dalga tedavisi nerelerde kullanılır?

 1. Selülit tedavisinde
 2. Sıkılaşma tedavisinde
 3. Popo dikleştirmede
 4. Vücut şekillendirmede kullanılır.

Şok dalga tedavisi hangi vücut bölgelerine uygulanabilir?

 1. Kollara
 2. Karın bölgesine
 3. Bacaklara
 4. Kalçaya uygulanabilir.


Şok dalga tedavisi nasıl etkili olur?

Şok dalga tedavsinde kullanılan basınç ve ses dalgaları, özellikle kümeler halinde toplanan yağ hücrelerinin dağılmasını sağlamaktadır. Dağılan yağ hücreleri orantılı bir şekilde dizilirler, gereğinden fazla olan ve hacim olarak küçülmüş olan hücreler ise lenf dolaşımı ile atılabilirler. Ayrıca bağ dokusunda sıkılaşma sağlar. Bu sayede daha düzenli, daha sıkı bir doku oluşur.

Selülit tedavisinde nasıl etkili olur?

Selülitin temelinde bağ dokusu arasında fazla kümelenmiş yağ hücreleri vardır. Kümelenen bu hücreler derimizi sıktığımızda portakal kabuğu gibi girintili çıkıntılı bir görüntü oluşturur. Ayrıca bağ dokusu arasında kalan lenf damarlarında dolaşım yavaşlar ve fazlalaşan yağ hücreleri atılamayıp gitgide birikerek zaman içerisinde selülit görüntüsünün şiddetlenmesine neden olurlar. Şok dalga tedavisi;

 1. Basınç ve ses dalgaları ile bağ doku arasında kümelenen yağ hücrelerinin dağılmasını sağlar
 2. Bağ dokusunu sıkılaştırarak bacağın çok daha sıkı ve şekilli olmasını sağlar
 3. Lenf dolaşımını arttırarak fazlalaşan küçük yağ hücrelerinin atılımını sağlar ve selülit görüntüsünü ortadan kaldırır.

Şok dalga tedavisi selülit için neredeyse altın standart olabilecek bir tedavi yöntemidir.

Sıkılaşma tedavisinde nasıl etkili olur?

Şok dalga tedavisi gevşek olan vücut bölgelerinde çok etkilidir. Sıkılaşma bölgeleri olarak;

 1. Gevşemiş kollarımız zaman içerisinde bizi rahatsız etmeye başlar. Kilo almasak bile bu gevşemenin önüne geçemeyebiliriz. Şok dalga tedavisi koldaki gevşemeleri bağ dokusunu sıkılaştırarak tedavi edebilir
 2. Karın bölgesinde özellikle çok kilo alıp verme, doğum sonrası ya da zaman içerisinde oluşmuş olan gevşemelerde şok dalga tedavisi çok etkilidir
 3. Bacak bölgesinde selülit olsa da olmasa da bazen gevşemelere rastlanabilir. Zayıf kişilerde bile ne kadar spor yapılırsa yapılsın zaman içerisinde gevşeklik gelişebilir. Bu durumlarda bacak hem ön kısımlarında, hem de arka kısımlarında şok dalga tedavisi ile gevşemeler tedavi edilebillir
 4. Kalçadaki gevşeme sonucu kalçada hafif bir sarkma oluşabilir. Şok dalga tedavisi ile popo dikleştirme kolaylıkla yapılabilir.

Popo dikleştirmede nasıl etkili olur?

Şok dalga tedavisi kalça yani popo bölgesindeki bağ dokusunu sıkılaştırarak, orada kümelenmiş düzensiz yağ dokusunu dağıtarak çok daha sıkı ve dik bir popoya sahip olmamızı sağlayabilir.

Vücut şekillendirmede nasıl etkili olur?

Kilomuz ne olursa olsun bazen aynaya baktığımızda özellikle basen bölgesinde bizi rahatsız eden bir fazlalık görebiliriz. Ayrıca karın bölgesinde sarkmadan kaynaklanan bir şekil bozukluğu, kollarda ve popoda da sarkma ile oluşan bir şekil bozukluğu olabilir. Şok dalga tedavisi ile sıkılaşma ve kümeleşen yağ dokusunda dağılma sağlanarak çok daha düzgün hatlara sahip olabiliriz.

Şok dalga tedavisi kaç seans uygulanır?

Şok dalga tedavisi haftada iki gün olmak üzere toplam en az 6 seans uygulanır. Gerektiği durumlarda seans sayısı arttırılabilir.

Şok dalga tedavisi ağrılı mıdır?

Şok dalga tedavisi ağrılı değildir. Aksine uygulama sırasında masaj hissi yaratır ve hastalar uygulamanın keyifli olduğunu söylerler. Hissedilen; basıncın masaj etkisi ile ses dalgalarının titreşim etkisidir.

Şok dalga tedavisi ne kadar sürer?

Uygulama yapılacak bölgeye göre süreler değişir. Örneğin karın bölgesinde uygulama ortalama 10 dakika sürerken , bacakların hem ön hem de arkasına uygulama yapılacaksa süre 30 dakika kadardır. Tüm bölgelere uygulama yapıldığında uygulama 1 saat sürer.

Şok dalga tedavisi sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Şok dalga tedavisi sonrası kişi sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Sadece hemen sonrasında ağır bir spor yapılması ve masaj yapılması istenmez.

Şok dalga tedavisinin yan etkisi var mıdır?

Şok dalga tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu tedavi hastaların güvenle yaptırabileceği etkili bir yöntemdir.

Şok dalga tedavisi doktor kontrolünde yapılan, ağrısız-acısız, kısa süren ve sonuçlarının çok etkili olduğu güvenli bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi sonrasında kendimizi aynaya baktığımızdada çok daha mutlu hissedecek ve kendimize olan güvenimiz çok daha fazla artacaktır.


Category
Tedaviler

© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.